Sabina Klimek została konsulem w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Będzie to pierwszy konsul z naszych okolic. Do tej pory jeszcze nikt ze śląska nie pełnił tak zaszczytnej funkcji.
Sabina Klimek jest z wykształcenia ekonomistą, wcześniej wiele lat była dziennikarzem telewizyjnym. W Nowym Jorku będzie szefową Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP. Sabina Klimek głównie będzie zajmowała się sprawami polsko-amerykańskiej wymiany handlowej. Jej kadencja w nowej roli potrwa co najmniej 4 lata. Do pracy w konsulacie USA wylatuje w piątek.
By zostać konsulem za oceanem trzeba przejść drogę pełną egzaminów i szkoleń. To prawie rok ciężkiej pracy w Polsce, by uzyskać nominację i reprezentować nasz kraj.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)




