Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu przetarg na remont nawierzchni ulic: Oświęcimskiej, Gen. Ziętka, Brzezińskiej, Katowickiej i Krakowskiej w Mysłowicach wygrała firma Skanska.Drogowcy już w ten weekend rozpoczną prace przy remoncie drogi DK79. W związku z wymianą nawierzchni kierowcy będą musieli liczyć się w dużymi utrudnieniami w ruchu. Pierwsze z nich czekają na nich już od piątku.

Krakowska (DK79)
W dniu 18 lipca 2014 r. (piątek) od godziny 16:00 do 20 lipca 2014 r. (niedziela) do godziny 00:00 nastąpi zamknięcie ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. Strumieńskiego do Starokościelnej na całej szerokości.

Objazd z Sosnowca w kierunku Katowic odbywać się będzie ul. Strumieńskiego – ul. Kaczą – Rynek – Pl. Mieroszewskich – ul. Bytomską – ul. Katowicką.
W kierunku Sosnowca: ul. Krakowska – ul. Szymanowskiego – ul. Powstańców – Pl. Wolności – Strażacka.

Linie autobusowe E, J, 26, 35, 150, 160, 914, 935 z kierunku Sosnowca – Niwki zostaną skierowane ulicami Strumieńskiego – Kacza – Rynek – Plac Mieroszewskich – Bytomska – Katowicka. W kierunku przeciwnym po obsłudze przystanku „Mysłowice Kościół” autobusy komunikacji miejskiej skierowane zostaną na ulice Karola Szymanowskiego – Powstańców – Plac Wolności – Strażacka do Krakowskiej.

Apelujemy również, by na czas remontu ul. Krakowskiej nie parkować na ul. Strumieńskiego oraz na Rynku.

Kolejne utrudnienia pojawią się w następny weekend od 25 lipca.

Katowicka (DW934)
W dniu 25 lipca 2014 r. (piątek) od godziny 16:00 do 27 lipca 2014 r. (niedziela) do godziny 00:00 nastąpi zamknięcie ulicy Katowickiej na odcinku od ul. Ks. Norberta Bończyka do granicy miasta Mysłowice na całej szerokości.

Objazd w obu kierunkach odbywać się będzie ulicą Bończyka w Mysłowicach oraz ulicami Oswobodzenia i Lwowską w Katowicach.

Linie autobusowe E, J, 66, 77, 149, 931 z kierunku centrum Mysłowic zostaną skierowane od przystanku „Mysłowice Bończyka” ulicami Bończyka w Mysłowicach oraz Oswobodzenia i Lwowską w Katowicach w obu kierunkach.