Dzięki ścisłej współpracy służb inwestycyjnych Urzędu Miasta i działu technicznego MZGK skoordynowano wspólne działanie remontowe na ul. Krakowskiej. Korzystając z faktu zamknięcia remontowanego przez miasto chodnika na odcinku od sądu do księgarni, służby MZGK wkroczyły na ten teren i ze zwyżki rozpoczęto wymianę orynnowania, naprawę dachu, okien dachowych i kontrolę elementów elewacji dwóch kamienic: Krakowska 8 i 10.

– Zlikwidowane zostaną także niektóre zbędne wpusty piwniczne. Firma remontująca chodnik położy także nawierzchnię z tej samej kostki w bramie wjazdowej do tych budynków. A prosiło o to wielu mieszkańców tych budynków. Za remont w bramie zapłaci osobno MZGK. Wszystko po to, żeby za tak zwanym “jednym bałaganem” zrobić kilka zadań – mówi Agnieszka Gajowczyk, rzecznik prasowy MZGK. 

W innym przypadku remont kamienic mógłby się odbyć tylko z kosztownego rusztowania, gdyż postawienie zwyżki przy chodniku uniemożliwiała balustrada, a zajęcie całego pasa ruchu drogi w kierunku Sosnowca przez stojącą zwyżkę nie wchodziło w rachubę ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu.

szybka Krakowska