Tour de Pologne po raz trzeci w Mysłowicach!

Już jutro, we wtorek 7 sierpnia, kolarze będą ścigać się podczas najsłynniejszej imprezy kolarskiej w naszym kraju, czyli podczas wyścigu Tour de Pologne. Mysłowiczanie będą mieli okazję osobiście kibicować sportowcom na trasie ich przejazdu, gdyż przebiegnie ona przez nasze miasto. Kolarze wjadą do Mysłowic od strony Jaworzna, a następnie przez Kosztowy pojadą w kierunku Imielina. W Mysłowicach ponownie będzie to okazja do wspólnej zabawy i świętowania.

fot. mat. TdP

 

W tym roku kolaże przejadą łącznie 1075 kilometrów, a trasę podzielono na 7 etapów. Mysłowice znalazły się na trasie czwartego etapu z Jaworzna do Szczyrku, który liczy 179 km. Tegoroczna edycja odbędzie się pod nazwą „75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości.”

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, która cieszy się wielką popularnością i ponad 80-letnią historią. W tym roku, z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pełna nazwa wydarzenia brzmi „75. Tour de Pologne UCI World Tour – Narodowy Wyścig Niepodległości.”

Oglądaj na żywo!

Jeśli nie możesz kibicować kolarzom wzdłuż trasy przejazdu Tour de Pologne, zachęcamy do oglądania naszej relacji. Od godziny 11:00 na itvm.pl będziemy transmitować przebieg mysłowickich atrakcji oraz oczywiście sam moment przejazdu kolarzy!

Mysłowiczanie nie tylko przed ekranami telewizorów, ale także na żywo będą mogli kibicować kolarzom TdP!

Rodzinny wyścig

Kolarzom będzie można kibicować, ale również wcielić się w ich rolę. A to za sprawą rodzinnego wyścigu rowerowego, który odbędzie się na tej samej trasie, którą przejadą kolarze. W Mini Tour de Pologne mogą wziąć udział wszyscy chętni, nie tylko mieszkańcy Mysłowic, ale również miast ościennych. Trasa liczy 2,2 km i biegnie od Rynku w dzielnicy Kosztowy (skrzyżowanie ul. Gagarina z ul. Kosztowską), a następnie wzdłuż ulicy Kosztowskiej aż do ronda (ul. Brzezińska) i z powrotem.

Każdy mysłowiczanin będzie mógł się poczuć jak uczestnik prawdziwego Tour de Pologne!
Na mieszkańców czeka moc atrakcji

 

Do udziału w wyścigu będzie można zapisać się w dniu imprezy od godz. 11.00 – 12.00 w specjalnie oznaczonym namiocie w kosztowskim rynku. Potrzebny będzie dokument stwierdzający tożsamość oraz datę urodzenia, a także wypełniony formularz zgłoszeniowy. W przypadku osób niepełnoletnich – wymagana jest również zgoda rodziców bądź opiekunów prawnych.

 

Sam wyścig rozpocznie się o godz. 12.30. Należy wziąć obowiązkowo kask twardy, ochronny oraz oczywiście rower. Przewidziane są nagrody, które rozdane będą w czterech kategoriach wiekowych.

 

Dokumenty do pobrania:

Regulamin wyścigu

Formularz zgłoszeniowy

Zgoda rodziców/opiekunów prawnych

Znakowanie rowerów

Przy okazji tego wyjątkowego wydarzenia, na ryneczku w Kosztowach – gdzie zlokalizowana będzie lotna premia – na mysłowiczan będzie czekać moc atrakcji. Poza zabawą, w godzinach od 11:00 do 13:00 będzie można zabezpieczyć swój rower przed kradzieżą.

Znakowanie potrwa w godzinach od 11:00 do 13:00

Będzie to już kolejna akcja bezpłatnego znakowania rowerów. W zeszłym roku możliwość zabezpieczenia jednośladu poprzez nadanie unikatowego numeru na ramie roweru, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Przy okazji Tour de Pologne mysłowiczanie, którzy do tej pory nie mieli okazji oznakować swojego pojazdu, będą mogli to zrobić. Tuż obok bramy lotnej premii ustawiony zostanie namiot, w którym strażnicy miejscy będą znakować jednoślady.

Akcja znakowania rowerów to naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę poprzez jego wygrawerowanie oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych. Co prawda nie uchroni to przed kradzież roweru, ale pozwoli szybciej odzyskać rower w przypadku jego kradzieży. Znakowanie polega na wykorzystaniu mikroudarowej technologii, która pozwala na wygrawerowanie oznaczenia. Oznaczenie powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykrywać nawet po zatarciu znaków na powierzchni.

Utrudnienia w ruchu

Utrudnienia dla kierowców potrwają od godziny 10:30 do godziny 14:00

Podczas przejazdu uczestników wyścigu, należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy. Kierowcy, którzy na co dzień korzystają z dróg w rejonie Brzezinki i Kosztów, powinni wybrać inną trasę.

Od godziny 10:30 do godziny 14:00 zostanie całkowicie zamknięta i wyłączona z ruchu ul. Kosztowska od ul. Kokota do ul. Gagarina i Chromika wraz z drogami dojazdowymi do Rynku w Kosztowach. Natomiast na ulicach Nowochrzanowskiej, Brzezińskiej (na odcinku od ul. Laryskiej do węzła S1), Kosztowskiej oraz Imielińskiej ruch zostanie wstrzymany w godzinach od 11:30 do 12:30.

Więcej o utrudnieniach w całym regionie przeczytasz w naszym artykule: Kolarze Tour de Pologne przejadą przez Mysłowice. Będą utrudnienia w ruchu