Do końca lipca mieszkańcy mieli możliwość składania wniosków z propozycjami inicjatyw lokalnych, jakie wspólnie z urzędem chcieliby zrealizować. Prezydent powołał już zespół, który zajmie się opiniowanym złożonych wniosków.
Zespół ds. inicjatywy lokalnej opiniujący wnioski o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej składa się z przewodniczącego, którego funkcję objął Tomasz Szewczyk, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta, sekretarza, którym została Anna Madeja, Inspektor w Wydziale Rozwoju Miasta. Pozostali członkowie zespołu to Tadeusz Witański, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Roman Michalski, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Administracji Drogowej.
– Inicjatywa lokalna to forma współpracy samorządu z mieszkańcami. Co ważne, pozwala ona na realizację tych zadań, pomysłów, które zostaną zaproponowane przez samych mieszkańców. Istotne jest także to, że mieszkaniec składając wniosek o realizację inicjatywy lokalnej, deklaruje swój współudział w tym projekcie. – wyjaśnia Kamila Szal, rzecznik prasowy UM Mysłowice.
Powołany zespół w terminie do 28 października dokona oceny wniosków o realizację inicjatywy lokalnej. Ustali także szacunkowy kosztorys i harmonogram realizacji przedsięwzięcia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












