W czwartek 15 sierpnia prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz zaprasza na wspólne składanie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej w Mysłowicach. Uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego i Rocznicy Powstań Śląskich rozpoczną się o godz. 9.
Kwiaty złożone zostaną pod tablicą upamiętniającą 100-lecie I Powstania Śląskiego przy ul. Bytomskiej, tablicy upamiętniającej Franciszka Bednorza i Wiktora Czaję przy ul. Rynek 8, a także tablicy upamiętniającej powstańców śląskich z Mysłowic poległych za wolność i polskość Śląska, znajdującej się przy ul. Powstańców 1.
Tekst: Karolina Migas















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













