fot.arch.itvm.pl

W czwartek (16.08) drogowcy rozpoczęli prace remontowe na dwóch wiaduktach autostrady A4: nad ul. Gałeczki w Katowicach (pas w kierunku na Wrocław) oraz nad ul. Batorego w Chorzowie (kierunek na Kraków). Jeśli zaplanowane prace przebiegać będą zgodnie z harmonogramem, utrudnienia potrwają do listopada.

Drogowcy zajmują się remontem znajdujących się na wiaduktach dylatacji, czyli szczelin pomiędzy elementami konstrukcyjnymi.

Pierwszy etap prac obejmie wykonanie dwóch nowych przejazdów awaryjnych – przewiązek, którymi poprowadzony będzie ruch podczas zamknięcia wiaduktów. Ten etap prac ma potrwać do 27 sierpnia. Podczas tych prac przewiduje się wyłączenie z ruchu lewych pasów autostrady.

Od 27 sierpnia zamknięty dla ruchu zostanie przejazd przez wiadukt nad ul. Gałeczki w Katowicach (w kierunku Wrocławia) oraz przejazd przez wiadukt w Chorzowie nad ul. Batorego (w kierunku Krakowa).

Utworzone podczas remontu pasy zostaną rozdzielone metalowymi barierami. Na tymczasowej jezdni dwukierunkowej wprowadzone będzie ograniczenie do 80 km/h w linii prostej, a bezpośrednio przed wjazdem lub zjazdem przez przejazd awaryjny do 60 km/h. Na całej długości organizacji ruchu obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe oraz przez autobusy.