fot.pixabay

W maju w życie weszło nowe rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych dostosowanie się do jego postanowień to poważne wyzwanie, które spędza sen z powiek. Dlatego właśnie Narodowy Instytut Wolności, we współpracy z Urzędem Ochrony Danych Osobowych, uruchomił kampanię informacyjną, która wyjaśnia zachodzące zmiany i uczy, jak stosować nowe przepisy w praktyce.

W odpowiedzi na te potrzeby organizacji pozarządowych przygotowano kampanię „Gotowi na RODO”, dzięki której organizacje mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat nowego rozporządzenia o ochronie danych osobowych i dostosować się do jego wymogów. Pomocne w tym będą:

  • otwarte bezpłatne szkolenia dla organizacji pozarządowych organizowane w całym kraju,
  • bezpłatny podręcznik dostępny on-line,
  • ogólnodostępna platforma informacyjna www.rodo.niw.gov.pl.

Na stronie internetowej opublikowane są też serie pytań, które organizacje pozarządowe zgłosiły drogą elektroniczną i w ramach pierwszych szkoleń, wraz z odpowiedziami przygotowanymi przez ekspertów.

Wszystkie działania w ramach kampanii są bezpłatne i dostępne dla każdego.

Pierwsze bezpłatne szkolenie w pobliżu Mysłowic odbędzie się 6 września w Katowicach. Zostanie ono przeprowadzone w godzinach od 16:00 do 18:00 w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach przy ul. Jagiellońskiej 25.