
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Dziećkowic spróbowała swoich sił na Mistrzostwach MDP w Sporcie Pożarniczym w Kukowie. Największy sukces odniosła młodsza grupa chłopców – strażacki narybek wrócił z tych zawodów jako laureat III miejsca!
Mistrzostwa zorganizowano w minioną niedzielę, 12 sierpnia. Członkowie drużyny startowali podzieleni na 3 grupy zależnie od kategorii wiekowej.
- Kategoria dziewczyny młodsze: Natalia Adamik, Maja Kołodziej, Nadia Woźniak, Patrycja Bartoszek, Zuzanna Cabon.
- Kategoria chłopcy młodsi: Mateusz Berger, Oliwier Pacwa, Dorian Pacwa , Mateusz Kołodziejczyk, Dawid Jochemczyk.
- Kategoria chłopcy starsi: Jakub Ciepły, Jakub Grabowski, Piotr Bartoszek, Wiktor Stolarz, Aleksandra Senczek.
Intensywne treningi i regularne zbiórki zaowocowały – młodsza grupa chłopców zajęła drużynowo III miejsce. W swojej kategorii wiekowej indywidyalnie III miejsce zajął także Jakub Ciepły. Chłopcy starsi drużynowo zajęli IV miejsce, a dziewczyny młodsze V.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











