Dzięki współpracy Aresztu Śledczego w Mysłowicach z Muzeum Miasta Mysłowice, w ramach programu resocjalizacyjno-edukacyjnego „Spotkania z historią”, odbyło się spotkanie grupy osadzonych z pracownikiem muzeum.
Pan Marek Blaut, pracownik muzeum, dziennikarz i publicysta, wygłosił prelekcję dotyczącą historii regionalnej skupionej na historii Mysłowic. Ta forma wykładu połączona z dyskusją stała się ciekawą lekcją historii i patriotyzmu dla grupy osadzonych przebywających w areszcie.
W realizacji programu wykorzystano również filmy historyczne wyprodukowane przez mysłowickie muzeum.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












