fot. Rowerem Po Śląsku

Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała pierwsze Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Do finałowej szesnastki, jako reprezentant województwa śląskiego, zakwalifikował się mysłowiczanin Damian Berłowski, autor turystycznego bloga na dwóch kółkach “Rowerem po Śląsku”. Każdy z nas może zobaczyć, w jaki sposób promuje nasze województwo oraz wspomóc go w awansie do trzeciego etapu konkursu, oddając na niego głos.

Głosowanie potrwa jeszcze do środy 22 sierpnia. Każdego dnia możesz oddać jeden głos. Aby zagłosować na mysłowiczanina należy wejść na stronę: Mistrzostwa Blogerów

Turystyczne Mistrzostwa Blogerów to jedyna tego typu akcja w Polsce, której celem jest promowanie 16 regionów naszego kraju, za pomocą rywalizacji blogerów. Zorganizowany przez Polską Organizację Turystyczna konkurs rozpoczął się od przyjęcia zgłoszeń, z których kapituła wybrała 16 najciekawszych blogów. Każdy z finalistów reprezentuje jeden region. Zadaniem finalisty było opracowanie materiałów promocyjnych na jego temat. Materiały te zostały następnie opublikowane na specjalnie dedykowanej stronie oraz na blogach twórców.

Do trzeciego etapu przejdzie ośmiu najwyżej zaopiniowanych blogerów, którzy będą realizowali zadanie finałowe, w tym materiały wideo.

Blog mysłowiczanina obfituje w liczne wpisy dotyczące jego rowerowych podróży. W finale Damian Berłowski prezentuje dwa swoje materiały: “Szczęśliwe Beskidy” oraz “W kierunku szlaku Orlich Gniazd“.

Mój blog opisuje moje życie, które jest całkowicie związane ze sportem. Wykorzystuję to, że gram w piłkę, jeżdżę na nartach, chodzę po górach i jeżdżę na rowerze do tego aby innych zarażać swoją pasją. Lubię aktywność fizyczną, ale nie interesują mnie wyniki i czasy, robię to dla przyjemności, zdrowia i lepszego samopoczucia. Lubię odkrywać nowe miejsca, a rower najlepiej się do tego nadaje, bo doprowadzi mnie niemal wszędzie – pisze o swoim blogu Damian Berłowski

O blogowaniu mysłowiczanina, jego rowerowej pasji i dokonaniach już pisaliśmy na naszym portalu. Zobacz:

Na dwóch kółkach z Mysłowic na Hel

Zielonym albo czerwonym. Bloger opisał mysłowickie szlaki rowerowe