Działające przy ulicy Sosnowieckiej w Mysłowicach schronisko dla bezdomnych zwierząt oraz jego wolontariusze ogłosili dwie zbiórki. Za pośrednictwem mediów społecznościowych apelują o przekazywanie kocy i kołder na zbliżające się, chłodne dni i noce oraz kostki brukowej, która posłuży do odremontowania chodników między boksami.

„Kochani większość z Was pewnie jeszcze żyje wakacjami, natomiast my już zaczynamy myśleć o jesieni i zimie. To najtrudniejszy okres dla naszych zwierzaczków. Dlatego już dziś ogłaszamy zbiórkę: kocyków, ręczników, pościeli, kołder – koniecznie bez pierza” – czytamy na stronie wolontariuszy

Pracownicy schroniska chcą natomiast wykorzystać ostatnie ciepłe dni, by wyremontować prowadzące do psich boksów chodniki.

„Przymierzamy się do wymiany chodników, nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim praktycznych. W tym miejscu wielka prośba do Państwa: jeżeli ktoś ma na zbyciu kostkę chodnikową starego lub nowego typu oraz obrzeża, chętnie wykorzystamy je u nas” – apeluje schronisko

 


Dary należy przynosić bezpośrednio do schroniska, jakie mieści się przy ulicy Sosnowieckiej 16. Jest ono czynne codziennie w godzinach od 10:00 do 16:00, w razie pytań można kontaktować się telefonicznie: (32) 316 08 85.