Mysłowice znalazły się na trasie niecodziennego tramwaju. W czwartek przez 13 miast naszego województwa, od Gliwic aż po Dąbrowę Górniczą, przejechał tramwaj promujący trzeźwość wśród kierowców. Wśród jego pasażerów znaleźli się śląscy samorządowcy, którzy przy okazji przejażdżki opowiadali o swoich miastach.

– To jest sytuacja, o której każdy powinien zdawać sobie sprawę. Jeżeli ktoś jest „na dwóch gazach” to powinien skorzystać z innego środka lokomocji po to, by sam był bezpieczny, a przede wszystkim by nie był zagrożeniem – mówił prezydent Edward Lasok

Do wyjątkowego tramwaju wsiadł także prezydent Edward Lasok. Tam odpowiadał na pytania dziennikarza dotyczące miasta oraz działaniach zachęcających kierowców do rozwagi.

– Zakupiliśmy alkomat, z którego każdy może skorzystać na komendzie policji, działamy na różnych płaszczyznach, czy w sprawie wspomagania policji, straży miejskiej, czy straży pożarnej, poprzez zakup samochodów i sprzętu – dodaje prezydent Lasok

Tramwajowa akcja była zwieńczeniem kampanii  „Prowadzę, jestem trzeźwy”. Towarzyszyło jej  hasło „Tylko trzeźwość zapewnia bezpieczną komunikację”. Oby kierowcy wzięli sobie je przekaz do serca.