W Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach przy ul. Starokościelnej 2 odbyło się posiedzenie Komisji Samorządności Przestrzegania Prawa Rady Miasta Mysłowic gdzie poruszano temat bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego miasta.
Posiedzenie została zorganizowana z inicjatywy Urzędu Miasta Mysłowic oraz Komendanta Miejskiej Policji w Mysłowicach, miała ona na celu ograniczenie zjawisk oraz zachowań budzących powszechny sprzeciw, zbadać oczekiwania społeczne w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Podczas posiedzenia przedstawiono również informację o działalności i funkcjonowaniu Policji oraz Straży Miejskiej.
Ponadto, przeprowadzona dyskusja pozwoliła zdiagnozować problemy środowiska lokalnego i wypracować wspólne rozwiązania oraz podjąć kolejne kroki, kierując się przede wszystkim poprawą bezpieczeństwa mieszkańców.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


