To już po raz 7. mysłowiccy seniorzy spotkali się w Centralnym Muzeum Pożarnictwa, by wziąć udział w dedykowanej sobie konferencji. “Senior naszych czasów: Zrozumieć starość” to tytuł dwudniowego wydarzenia, w ramach którego zaplanowano wykłady oraz bal.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przygotował na to spotkanie kilka kluczowych tematów, z jakimi na co dzień borykają się starsze osoby. Między innymi były to kwestie związane z zaburzeniami snu oraz samotności.

– Każdy z tych tematów wychodzi z rozmów z samymi seniorami, o czym seniorzy mówią. “Mam problemy z zaśnięciem”, “mam problemy z pamięcią”, albo “jestem taki samotny”. Warto zapukać do samotnego sąsiada czy sąsiadki, wziąć na spacer czy napić się herbaty – przecież to niewiele kosztuje – zachęca Sylwia Komraus, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mysłowicach.

Czwartkową konferencję otworzył prezydent Edward Lasok, który podkreślił, że inicjatywy mające na celu poprawę życia seniorów są bardzo ważne.

– Tego typu konferencja, jak dzisiejsza, prowadzi do tego, żeby wspomóc informacje, wiedzę tych osób, które mają wielorakie problemy. O tych problemach się mało mówi, czasem się o nich milczy, ale one są, nigdy się od nich nie ucieknie.  Dzisiaj, po tego typu konferencji na pewno wiele z osób, które dzisiaj przyszły – a jest ich pełna sala – na pewno z tego skorzysta – zapewnia prezydent Edward Lasok.

Spora dawka przydatnych informacji, odrobina czasu spędzona w swoim towarzystwie, a wreszcie bal – seniorzy z całą pewnością doceniają tego typu inicjatywy, jakie podejmuje się w mieście z myślą o nich.