Śladem innych mysłowickich dzielnic także Rada Dzielnicy Piasek zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy na festynie. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Gryfno feta ze sportowym przytupem”.
Impreza zaplanowana jest na najbliższą sobotę 16 września i rozpocznie się tuż po godz. 16:00 w Barze pod Szablami przy ul. Sosnowieckiej. W programie m.in. zabawa taneczna z DJ-em Slimem i konkursy z nagrodami dla młodszych i starszych. Tradycyjnie odbędzie się też loteria fantowa, w której będzie można wygrać m.in. hulajnogę, mikrofalówkę, mikser czy saturator. Aby wziąć w niej udział, trzeba kupić los podczas „Sportowej soboty” na stadionie Górnika 09 i przyjść z nim na dzielnicowy festyn do Baru pod Szablami.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













