Od wczesnych godzin rannych śląscy policjanci kontrolują stan trzeźwości kierujących autobusami, busami i pojazdami nauki jazdy. Działania mają na celu ujawnienie i uniemożliwienie jazdy pod wpływem alkoholu kierującym pojazdami komunikacji publicznej oraz transportu prywatnego osób.
Na terenie województwa śląskiego prowadzone są policyjne działania „Trzeźwe Przewozy”. Mają one na celu ujawnianie i uniemożliwianie dalszej jazdy nietrzeźwym kierowcom pojazdów komunikacji publicznej, transportu prywatnego osób, a także nauki jazdy.
Na kierujących takimi pojazdami spoczywa szczególna odpowiedzialność, bowiem zdarzenia drogowe z ich udziałem powodują zagrożenie dla znacznej liczby użytkowników dróg. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących autobusami, „busami” a także pojazdami nauki jazdy, czy też innymi, realizującymi transport osób.
Policjanci będą również sprawdzać kierowców pod kątem posiadania przez nich wszelkich wymaganych dokumentów, w tym uprawniających do prowadzenia tego typu działalności.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


