Już wkrótce dach Hali Widowiskowo – Sportowej MOSIR-u przy ul. Ks. Bończyka 32z przejdzie gruntowny remont. W połowie marca miasto Mysłowice złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie przyznania dofinansowania na modernizacje ww. części budynku. Został on rozpatrzony pozytywnie, a modernizacja obiektu sportowego ma częściowo zostać sfinansowana w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.

– Oprócz remontów dróg, których w ostatnim czasie jest wiele w Mysłowicach, miasto dba także o sport i rekreację. Na modernizację dachu miasto przeznaczyło ponad 207 tys. złotych. Resztę udało nam się pozyskać ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja będzie wykonana w przeciągu sześciu miesięcy – mówi prezydent Bartłomiej Gruchlik.

Prace remontowe, które zostaną wykonane m.in. dzięki dofinansowaniu, to wymiana pokrycia dachu z membrany PCV na papę termozgrzewalną wraz z częściową wymianą docieplenia dachu (wełna mineralna). Zakres robót obejmuje również wymianę: obróbek blacharskich, wpustów dachowych oraz instalacji odgromowej. Kwota potrzebna na modernizację dachu to prawie 350 tys. złotych, z czego ponad 140 tys. złotych zostało pozyskane dzięki programowi rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.