Mł. asp. Łukasz Deszcz z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zwyciężył w XXXV Finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Finał odbył się w Katowicach.
– Dzisiaj wypełniliście po brzegi plac przed katowickim Spodkiem pokazując, że jesteście najlepszymi z najlepszych. To docenienie mieszkańców i obywateli naszej Rzeczypospolitej, którzy korzystają z bezpiecznych dróg dzięki Waszemu zaangażowaniu – mówił nadinsp. Roman Kuster, I Zastępca Komendanta Głównego Policji.
Deszcz wygrał m.in. konkurencję kierowania ruchem na skrzyżowaniu, test wiedzy i sprawdzian z udzielania pomocy poszkodowanym. W klasyfikacji indywidualnej zdobył 169 punktów.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja Śląska – Łukasz Deszcz i asp. szt. Kazimierz Wątroba. To pierwszy taki sukces śląskiej drogówki od 2008 roku.
– Gratuluję wszystkim, którzy dziś odnieśli sukces. Ogromnie się cieszę, że najlepszą drużyną została drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach – mówił wojewoda śląski Marek Wójcik.
Konkurs organizowany jest od 1986 roku. Tegoroczna edycja trwała trzy dni i zakończyła się przed Spodkiem w Katowicach.




Źródło: Policja Mysłowice















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













