W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (ETZT), od 16 do 22 września, wszyscy użytkownicy karty ŚKUP płacą mniej w wybranych instytucjach gminnych na terenie miasta Mysłowice. W placówkach takich jak muzeum czy ośrodek sportu i rekreacji czekają specjalne rabaty na osoby płacące kartą ŚKUP.

Z okazji zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu KZK GOP we współpracy z miastem Mysłowice przygotował specjalną ofertę dla wszystkich posiadaczy karty ŚKUP. Płacąc za usługi za pomocą karty ŚKUP w ośrodku sportu i rekreacji oraz w muzeum, użytkownicy kart ŚKUP otrzymają rabat. Taniej zapłacimy m.in. za: zajęcia z aerobiku czy też bilety wstępu.

Chcemy przypomnieć, że możliwości ŚKUP nie kończą się na usługach komunikacyjnych. Karta po wcześniejszym zasileniu Pieniądzem Elektronicznym umożliwia płatności w miejskich jednostkach kultury, bibliotekach, placówkach rekreacyjno-sportowych czy też wniesienie opłaty za parkowanie w Strefach Płatnego Parkowania. Oprócz tego służy również do dokonywania płatności za podatki
i opłaty lokalne w kasach  Urzędów Miast oraz umożliwia zapis i odczyt podpisu elektronicznego CC SEKAP.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to zakrojona na szeroką skalę inicjatywa zachęcająca mieszkańców miast do korzystania z alternatywnych, ekologicznych środków transportu takich jak jazda na rowerze czy podróżowanie komunikacją miejską.

Tematem przewodnim kampanii w roku 2017 jest hasło „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”. Głównym celem kampanii jest wskazanie zalet, wynikających ze współdziałania środków transportu, zwłaszcza przy wykorzystaniu elektronicznych aplikacji i platform internetowych. Współdzielna mobilność to także łatwiejsze korzystanie z różnych środków transportu – samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie emicji CO2, oszczędniejsze gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochroną środowiska naturalnego.

W myśl inicjatorów kampanii ETZT, jest ona nie tylko dobrą okazją do dyskusji na tematy związane z ograniczaniem ruchu samochodowego i emisji spalin, ale także do wdrażania i popularyzowania nowych technologii. Dlatego KZK GOP aktywnie włącza się w realizację tej inicjatywy i w trakcie jej trwania zachęca mieszkańców aglomeracji katowickiej do korzystania z Systemu ŚKUP nie tylko w obszarze komunikacji publicznej ale również z pozostałych funkcjonalności, które umożliwia.

Lista placówek, które biorą udział w akcji:

  • Mysłowicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Mysłowice ul. Ks. Bończyka 32 Z
  • Muzeum Miasta Mysłowice, Mysłowice ul. Stadionowa 7A