Grupa osadzonych porządkowała obszary zielone na terenie naszego miasta. Akcja ta odbyła się w ramach programu resocjalizacyjnego „Uczyńmy świat zielonym” i była połączona z coroczną ogólnopolską akcją Sprzątanie Świata.
Grupa osadzonych brała udział w oddziaływaniach psychokorekcyjnych i wykładach edukacyjnych realizowanych we współpracy z UM Mysłowice w ramach programu resocjalizacyjnego „Uczyńmy świat zielonym” dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy działu penitencjarnego i ochrony.
Program realizowany jest w mysłowickim areszcie od kilku lat i jest ukierunkowany na kształtowanie w osadzonych prawidłowych postaw względem środowiska naturalnego i motywowania ich do wprowadzania w życie pozytywnych zmian.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












