I Liceum Ogólnokształcące w Mysłowicach przygotowuje się do zaaranżowania nowej przestrzeni dla swoich uczniów. W niezagospodarowanych póki co pomieszczeniach w podziemiach szkoły powstanie strefa relaksu dla uczniów, przeniesiona tam też zostanie szkolna biblioteka.
Projekt architektoniczny przygotowała absolwentka „Kościuszki”. Środki finansowe na przeprowadzenie prac będą zbierane przy okazji jubileuszu 95-lecia szkoły, m.in. za sprawą loterii fantowej. W ten sposób absolwenci będą mogli zrobić coś dla obecnego i przyszłych pokoleń uczniów szkoły. Na ok. 200 metrach kwadratowych powstać ma biblioteka szkolna oraz przestrzeń relaksu, gdzie młodzież będzie mogła spotkać się, usiąść na kanapach i odpocząć.
Projekt mogą wspomóc nie tylko absolwenci oraz przyjaciele szkoły, którzy będą mieć przyjemność uczestniczyć w hucznych obchodach. Osoby zainteresowane współpracą są proszone o kontakt email: jubileusz@kosciuszko.pl
To już kolejna inicjatywa w „Kościuszce”, która ma uprzyjemnić uczniom pobyt w szkole. Zaledwie rok temu do użytku oddana została odnowiona przestrzeń szkolnego sklepiku:
https://vimeo.com/234836011















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












