mat. promocyjne

Profesjonalne usługi pralnicze rozwijają się w Polsce bardzo dynamicznie. Nowoczesne pralnie wodne funkcjonują obecnie praktycznie we wszystkich większych i średnich miastach. Dla wielu osób korzystanie z pralni wodnej to już codzienność. Takie usługi są nie tylko łatwo dostępne, lecz również znacznie tańsze niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Osoby prowadzące biznes w tej branży nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Klientów jest mnóstwo, a osób doceniających perfekcyjną czystość i świeżość ubrań wypranych w pralni jest z roku na rok coraz więcej. Zastanawiasz się, czy warto założyć własną pralnię? Jednym z kluczowych czynników decydujących o sukcesie takiego przedsięwzięcia jest zaopatrzenie lokalu w odpowiedni sprzęt. Sprawdź, w jakie urządzenia warto zainwestować.

Maszyny do pralni wodnej

Pralnia wodna oferuje pranie na mokro z zastosowaniem wysokiej jakości detergentów. To najbardziej klasyczny wariant pralni, zbliżony do tradycyjnego rozumienia prania jako czyszczenia z użyciem wody i mydła. Współcześnie w tego typu placówkach stosuje się jednak zaawansowany technicznie sprzęt przystosowany do wyjątkowo intensywnej eksploatacji. Nowoczesne maszyny do pralni wodnej mogą pracować na okrągło. Są też wyposażone w wiele zaawansowanych funkcji. Odpowiednio dobrany park technologiczny oraz wybór profesjonalnych środków chemicznych sprawią, że będziesz mógł zaoferować swoim klientom najwyższą jakość usług. Co zatem powinno znaleźć się w nowoczesnej pralni wodnej?

Kabiny i stoły detaszerskie

Odświeżanie odzieży w pralni wodnej odbywa się w kilku etapach. Po dokładnej segregacji i zabezpieczeniu tekstyliów odbywa się wstępna obróbka miejsc najintensywniej zaplamionych (detaszacja). Proces ten realizuje się w kabinie lub na stole detaszerskim za pomocą specjalnych pistoletów.

Pralnico-wirówki i pralki przemysłowe

Po wstępnym usunięciu plam następuje pranie zasadnicze. Ponieważ profesjonalne pralnie obsługują bardzo dużą liczbę klientów, używa się w nich maszyn o większej ładowności niż zwykłe pralki domowe. Choć czyszczenie tekstyliów jest w zasadzie podobne jak w pralkach automatycznych, nowoczesne pralnice przemysłowe mają o wiele większą pojemność oraz bogatszy wybór programów. Można precyzyjnie dopasować w nich takie parametry, jak temperatura, obroty wirowania czy liczba płukań. Pralnico-wirówki dostosowane są dodatkowo do mechanicznego odwirowania odzieży, dzięki czemu nie ma potrzeby inwestowania w odrębne urządzenia wirujące. Profesjonalne pralnice przemysłowe radzą sobie z plamami znacznie lepiej niż domowe pralki. Odzież wyprana w takiej maszynie jest nie tylko perfekcyjnie czysta, lecz także odpowiednio zakonserwowana i niezniszczona.

Magle przemysłowe

Z usług pralni wodnych korzystają najczęściej klienci instytucjonalni. Takie punkty obsługują m.in. szpitale, domy pomocy, sieci hoteli i restauracje. Z tego powodu wykorzystywane w nich maszyny muszą być wyjątkowo wydajne i cechować się niską awaryjnością. Jeśli pralnia przyjmuje taki asortyment, jak bielizna płaska (prześcieradła, poszwy, poszewki), bielizna gastronomiczna (obrusy, serwetki) czy ręczniki i ściereczki, niezbędnym elementem jej wyposażenia jest magiel przemysłowy. Prasowanie w maglownicach polega na przepuszczeniu materiału przez nagrzane wałki lub dociśnięcie jej do jednego wałka. Cała procedura jest w pełni bezpieczna dla tkaniny i zapewnia doskonałe efekty wygładzenia wszelkich fałd i nierówności.

Stoły do prasowania

Ważnym elementem wyposażenia pralni są również stoły do prasowania. Profesjonalne stoły do prasowania to stabilne, solidne konstrukcje stworzone w taki sposób, by manewrowanie żelazkiem było łatwe i wygodne. Większość współczesnych modeli wyposażona jest w specjalne prowadnice ułatwiające przesuwanie żelazka oraz dodatkowe funkcje nadmuchu i odciągu pary. Na stołach prasowane są przede wszystkim ubrania oraz rzeczy, których nie maglujemy.

Art. sponsorowany