Pięć lat temu doszło do katastrofy górniczej w KWK Mysłowice-Wesoła, w której, wskutek zapalenia się metanu, zginęło pięciu górników. Tragedia ta miała miejsce 6 października 2014 roku w rejonie ściany 560 w pokładzie 510, 665 m pod ziemią.
Dzisiaj (4.10) dyrekcja KWK Mysłowice-Wesoła wraz z przedstawicielami związków zawodowych, prezydent Dariusz Wójtowicz, senator RP Czesław Ryszka oraz doradca premiera RP Paweł Jabłoński upamiętnili górników i złożyli wieńce pod pamiątkowymi tablicami.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

























