Nocny przejazd ulicą Obrzeżną Północną zakończył się dla 52-letniego mieszkańca zderzeniem z latarnią. Policjanci szybko ustalili przyczynę utraty panowania nad pojazdem. Jak się okazuje, mężczyzna był nietrzeźwy.
Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek, około godziny 4:30. Oficer dyżurny mysłowickiej policji otrzymał zgłoszenie od obywatela, który zauważył, że kierowca opla ma trudności z utrzymaniem się na właściwym pasie ruchu. Dzięki szybkiej reakcji świadka na miejsce skierowano patrol drogówki.
„Skierowani na miejsce policjanci z drogówki zauważyli opisywany samochód na pasie zieleni oddzielającym jezdnię na ulicy Obrzeżnej Północnej. Kierujący oplem 52-letni mieszkaniec Mysłowic zjechał z drogi i uderzył w latarnię” – informuje policja.
Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.
Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)
















