Za nami biegowy weekend pełen sportowych emocji! W tym roku do stawki minimaratonu, półmaratonu i maratonu dołączył jeszcze ultramaraton. Na metę wszystkich czterech biegów dotarło łącznie blisko 6 tysięcy biegaczy.
Biegacze wystartowali sprzed bram Stadionu Śląskiego, a imprezę otworzyli Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, zastępca Prezydenta Katowic Marek Bojarun, dyrektor Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz złota medalistka olimpijska, mistrzostw świata i Europy Anita Włodarczyk. Trasa wiodła ulicami czterech śląskich miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa.
Maratończycy w naszym mieście pobiegli ulicami Obrzeżną Zachodnią i Mikołowską.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)
























































