Pilnie się uczą lub są szczególnie uzdolnieni w przynajmniej jednej dziedzinie wiedzy. W sumie czwórka uczniów ze wszystkich trzech mysłowickich szkół średnich została wyróżniona stypendiami Prezesa Rady Ministrów.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów to nagroda dla uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
W miniony piątek 13 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaworznie dyplomy i gratulacje odebrała m.in. czwórka uczniów z naszego miasta. To Aleksandra Wziątek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, Malwina Pilch z II Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich oraz Nikola Palka i Mateusz Górecki z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mysłowicach.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 3 tys. zł. Wypłaca je wojewoda w dwóch ratach: do 30 listopada i do 30 kwietnia.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











