Do Mysłowic ponownie zawita ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, w którym mysłowiczanie będą mogli oddać krew. Akcja krwiodawstwa zostanie zorganizowana w środę 2 listopada przy urzędzie miasta.
Krew w Mysłowicach przy magistracie będzie można oddać w godzinach od 11:00 do 16:00.
Jak w środę (26.10) ogłosiło na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa, maleją zapasy krwi w naszym regionie. Dlatego tym bardziej mieszkańcy Mysłowic proszeni są o zaangażowanie się w akcję.
– Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaopatruje w krew i jej składniki 167 szpitali i klinik województwa śląskiego. Obserwujemy, iż wzrasta zapotrzebowanie w krew w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem ze strony szpitali m.in. z powodu terapii onkologicznych czy zabiegów kardiochirurgicznych – czytamy na stronie RCKiK w Katowiach.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












