Śląskie władze Platformy Obywatelskiej podjęły decyzję o rozwiązaniu swoich struktur w Mysłowicach, Tychach oraz w powiecie będzińskim. Zadanie ich odbudowania oraz wzmocnienia zostały powierzone komisarzom. W Mysłowicach funkcję tą objął poseł Wojciech Król.

Od nowa

Rozwiązanie lokalnych struktur to radykalne posunięcie regionalnych władz PO. Teraz każdy z dotychczasowych członków struktur w Mysłowicach, Tychach oraz Będzinie, który nadal chce być członkiem tej partii, będzie musiał ubiegać się o ponowne przyjęcie.

Zadaniem nowych struktur ma być odzyskanie, dzięki aktywności członków, zaufania mieszkańców, a w konsekwencji odbudowa silnej pozycji Platformy Obywatelskiej w miastach i powiatach regionu.

„Stawiamy na osoby z dużym dorobkiem w działalności publicznej, które cieszą się zaufaniem i poparciem społecznym, czego dowodem są wyniki ostatnich wyborów samorządowych i parlamentarnych. W ich rezultacie Arkadiusz Chęciński jest dziś prezydentem Sosnowca, Maciej Gramatyka przewodniczącym Rady Miasta Tychy, a Wojciech Król posłem na Sejm RP.”- informuje Zarząd Regionu Śląskiego PO RP w Katowicach.

Zmiany w Mysłowicach

Jeszcze do minionego piątku (28.10) szefem mysłowickiej platformy był Jacek Stankowski.. Ostatnie wybory samorządowe obnażyły niezwykle słabą pozycję dotychczasowych działaczy.

Jak mówi w rozmowie z dziennikarzami portalu Silesion.pl poseł Wojciech Król, cześć dotychczasowych członków PO w Mysłowicach otrzyma od niego propozycję pozostania, jednak spora grupa będzie musiała się z Platformą pożegnać

– Jest to trudne wyzwanie, będę musiał przeprowadzić trudne rozmowy. Nie boje się jednak wyzwań. Mam nadzieję, że zbuduję w Mysłowicach silne struktury Platformy Obywatelskiej. Dobrze współpracuję z prezydentem Mysłowic i na pewno do kilku osób z jego otoczenia zapukam. Przez wiele lat współpracowałem z Edwardem Lasokiem i wiem, że nie interesuje go przynależność do partii, dlatego jemu takiej propozycji nie złoże – mówi dla Silesion.pl poseł Wojciech Król.

Chęciński w Będzinie, Gramatyka w Tychach

Rola komisarza w Będzinie została przyznana Arkadiuszowi Chęcińskiemu, który podczas ostatnich wyborów samorządowych został wybrany na prezydenta Sosnowca. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, gdyż lokalni działacze w tym mieście nie byli w stanie wyłonić silnego lidera przez ponad sześć lat – kłopoty PO w Będzinie rozpoczęły się po śmierci ówczesnego szefa lokalnych struktur Grzegorza Dolniaka, który zginał w katastrofie Smoleńskiej.

W Tychach komisarzem został natomiast Maciej Gramatyka, który jest nową twarzą w regionie. W czerwcu tego roku Gramatyka został nowym rzecznikiem prasowym marszałka województwa śląskiego. Ten komisarz nie planuje rewolucji, a jedynie uporządkowanie lokalnych struktur.