Za nami decydująca, druga tura wyborów samorządowych, która zdecyduje o tym, kto zasiądzie w fotelu prezydenta. Mysłowiczanie po raz kolejny okazali się zaangażowanymi wyborcami – do godziny 17:00 do urn poszło 38,78% mieszkańców naszego miasta. Jaki był efekt ich decyzji?

O godzinie 21:00 zamknięto lokale wyborcze. Z informacji, jakie napłynęły ze wszystkich komisji wynika, że w II turze wyborów 54,16% mieszkańców oddało głos na Dariusza Wójtowicza, 45,84% poparcia głosujących uzyskał natomiast Wojciech Król.

Na oficjalne wyniki wyborów będzie trzeba poczekać, potwierdzi je Państwowa Komisja Wyborcza.

W imieniu Dariusza Wójtowicza wynik wyborów skomentował przedstawiciel jego komitetu Wojciech Chmiel.

Jako że Dariusz Wójtowicz zdobył mandat radnego, jeśli potwierdzą się wyniki wyborów, po objęciu mandatu prezydenta, na jego miejsce do rady miasta wejdzie Adrian Panasiuk.

W trakcie wieczoru wyborczego gościliśmy rywala Dariusza Wójtowicza, który skomentował wynik wyborów.

Jak było w I turze?

Przypomnijmy, że pierwsza tura, która odbyła się 2 tygodnie temu, nie przyniosła rozstrzygnięcia wyborów samorządowych. Pierwszą turę Dariusz Wójtowicz zakończył z wynikiem 36,31% – swój głos oddało na niego 11 403 wyborców. Natomiast Wojciech Król zdobył 32,16% poparcia – zagłosowało na niego 10 098 mieszkańców Mysłowic.

Trzeci wynik zdobył Tomasz Papaj, kandydat Prawa i Sprawiedliwości. Głos oddało na niego 5889 mieszkańców, co dało poparcie na poziomie 18,75%. Natomiast na czwartym miejscu uplasował się urzędujący prezydent Edward Lasok, który otrzymał 3612 głosów, czyli 11,5% poparcia mieszkańców. Głos na Jarosława Stopę oddało 402 wyborców, co dało mu poparcie na poziomie 1,28%.