W tym tygodniu rozpocznie się cykl spotkań, podczas których Mysłowiczanie będą mogli zdobyć wiedzę, która może okazać się kluczowa w sytuacjach kryzysowych. W najbliższych tygodniach w MOK-u odbędą się szkolenia dotyczące bezpieczeństwa i reagowania na potencjalne zagrożenia.
Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz zaprasza mieszkańców do udziału w zajęciach poświęconych ochronie ludności i obronie cywilnej. Jak podkreślają organizatorzy, spotkania mają na celu odpowiednie przygotowanie, które pozwoli podjąć świadome i skuteczne działanie jeszcze zanim pojawi się realne niebezpieczeństwo.
Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać zagrożenia, reagować na nie z zachowaniem spokoju oraz współpracować ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę, 12 listopada, w godz. 17:00–19:30 w Sali Widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Kolejne zaplanowano na 19 listopada oraz 12 grudnia.
Obowiązuje wstęp wolny.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



