Już po raz trzeci w Dziećkowicach odbędzie się Święto Lampionów, organizowane z okazji dnia Świętego Marcina. Wydarzenie w sobotę, 18 listopada. Co w programie?
Święto Lampionów rozpocznie się przemarszem z lampionami z parku przy OSP Dziećkowice do filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Dziećkowicach, gdzie odbędzie się dalsza część imprezy. W programie wydarzenia znalazły się m.in: prezentacja legendy o Świętym Marcinie, teatr ognia, a także poczęstunek tradycyjnym rogalem świętomarcińskim.
Wydarzenie startuje o godzinie 17:00, 18 listopada w parku przy OSP Dziećkowice, wstęp wolny.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)











