Materiały promocyjne

Dziś otwarta została baza rodzin Szlachetnej Paczki. Każdy z nas może poznać historie potrzebujących rodzin i zadecydować, czy chciałby pomóc którejś z nich. Na wsparcie czekają także mieszkańcy naszego miasta.

Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy odwiedzają rodziny, poznają ich historie i potrzeby. Na pomoc czekają samodzielni rodzice, rodziny, które dotknęła niepełnosprawność lub nieszczęśliwy wypadek, a także osoby samotne i starsze. Wielokrotnie żyją oni tuż za rogiem, w klatce obok, na sąsiedniej ulicy. Jedną z takich osób jest pan Jakub, który pracował za granicą w branży budowlanej. Zachorował i wrócił do Polski. Leczenie szybko wyczerpało zgromadzone oszczędności, wtedy zaczęły się problemy. Mężczyzna otrzymuje zasiłek w wysokości 730 zł. Po opłaceniu rachunków pozostaje mu 40 zł na miesiąc. Często brakuje mu na leki i wtedy zdarzają się omdlenia. Przez brak funduszy nie wykupuje też środków przeciwbólowych ani uspokajających – wtedy cierpi jeszcze bardziej. Na jedzenie prawie go nie stać, często jest głodny.

Następnie historie te trafiają na www.szlachetnapaczka.pl.

– To właśnie z tej strony darczyńcy wybierają rodziny, którym chcą pomóc. Wolontariusze są w kontakcie z darczyńcami. Wspierają ich, pomagają w przygotowaniu paczek spełniających potrzeby rodzin, a w trakcie „Weekendu cudów” dostarczają pomoc. Razem zmieniamy świat na dobre – mówi Wiktoria, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Po raz kolejny mądrą pomoc otrzymają także mysłowiczanie. Zadba o to lokalna ekipa Szlachetnej Paczki.

– W tym roku w naszym zespole jest 16 wolontariuszy. Chętnych do pomocy na magazynie też mamy dużo i z każdym dniem ich przybywa – informuje Zofia Grodzka, liderka Szlachetnej Paczki Mysłowice.

Na www.szlachetnapaczka.pl znajdziecie kilkadziesiąt mysłowickich rodzin, które czekają na wsparcie. Każdy z nas może wybrać jedną z nich i przygotować dla niej spersonalizowaną paczkę. Nie trzeba jednak robić tego samemu. Najlepiej zebrać grupę współpracowników, znajomych czy członków rodziny. W Szlachetnej Paczce darczyńcy łączą się w wieloosobowe grupy i pomagają wybranej rodzinie. W tej mądrej pomocy wspierają ich wolontariusze.

Pomoc trafi do adresatów 16 i 17 grudnia podczas „Weekendu cudów”. W naszym mieście magazyn Szlachetnej Paczki po raz kolejny zlokalizowany będzie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Będzie to ważny moment zarówno dla darczyńców, jak i potrzebujących rodzin, ale bynajmniej nie finał całej akcji.

– Finałem właściwie tego nazwać nie można, bardziej punktem kulminacyjnym, ponieważ po „Weekendzie cudów” praca z rodzinami nadal trwa – podkreśla Zofia Grodzka.

By przejrzeć historie rodzin i poznać więcej szczegółów całego projektu, zajrzyjcie na www.szlachetnapaczka.pl.

Źródło: Szlachetna Paczka