Autor tekstu: Anna Babiuch Zdjęcia: Karina Piechniczek

„Biały orzeł wzbić się nie może, biały orzeł nie może się wzbić, ah! jak smutny jest jego los, tylko piszczy lecz jego głos nie pozwala nam tracić nadziei…” – wymowne, metaforyczne słowa piosenki wykonywanej przez Baśniową Kapelę trafnie ukazują lata walki
o niepodległość naszego kraju.

Biały Orzeł – Polska zaatakowany przez trzy drapieżne ptaki – trzy wielkie mocarstwa: Rosję, Austrię i Prusy; w taki właśnie sposób dzieci z Przedszkola nr 18 w Mysłowicach – Wesołej zaprezentowały burzliwą historię naszego kraju od momentu kiedy nasza ojczyzna zniknęła z mapy świata do chwili, gdy odzyskała wolność i niepodległość.

Okazja do zaprezentowania tej historii była nie byle jaka bo wspólnie z całą społecznością przedszkolną w czwartkowy poranek (8.11.2018), na auli CKZiU przy ul. Pocztowej 20 społeczność przedszkola świętowała  100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Duma i wzruszenie chwyta za serce, kiedy widzi się dzieci, które z oddaniem, żarliwością i dłonią ułożoną na sercu śpiewają hymn narodowy, powinniśmy się uczyć od nich tego oddania  i szacunku do Ojczyzny.