Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym „Zatrzymaj SMOGa i złap oddech”. Termin zgłaszania prac upływa 29 listopada br.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii, a celem pogłębienie wiedzy uczniów na temat proekologicznych postaw i zachowań, a w szczególności zainteresowanie zjawiskiem smogu, jak również negatywnych skutków jego oddziaływania na zdrowie człowieka i środowisko naturalne oraz walką z niską emisją.
Laureatom pierwszych trzech miejsc, osobno w każdej kategorii szkół, zostaną przyznane nagrody rzeczowe. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się podczas VIII Mysłowickiej Konferencji Dotyczącej Niskiej Emisji i Zagrożeń z nią Związanych, która odbędzie się 11 grudnia 2024 r. w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.
Termin zgłaszania prac upływa z dniem 29 listopada 2024 r. Regulamin dostępny jest tutaj.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












