Dobra wiadomość dla rowerzystów! Jeśli będą chcieli przewieźć swój jednoślad komunikacją miejską, niezależnie czy jest to markowy góral, czy wysłużony składak, nie będą już musieli prosić o zgodę kierowcy.
KZK GOP zmienił zapis w taryfie przewozowej. Do niedawna aby przewieźć swój rower autobusem trzeba było liczyć na przychylność kierowcy – to on decydował, czy w autobusie jest odpowiednia ilość miejsca dla rowerzysty i jego sprzętu. Od teraz bez jego zgody można wsiąść do pojazdu z rowerem w soboty, niedziele i święta.
W dni powszednie taka możliwość istnieje od godz. 18:00 do 5:00 rano. Wyjątkowymi pod tym względem miesiącami są też wakacje – w lipcu i sierpniu kolarze będą mogli bez ograniczeń korzystać z miejskiej komunikacji.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












