Najpierw brama, a teraz alejki, przy których niebawem staną ławeczki. Dzięki MBO na Bończyku powoli rodzi się do życia nowe osiedlowe miejsce odpoczynku.
Latem na wolnej przestrzeni między ul. Kormoranów a Staszica, za Szkołą Podstawową nr 4 na Bończyku, stanęła metalowa brama, która wzbudziła wśród mieszkańców wiele emocji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Wraz z nią pojawiła się pierwsza alejka nowego parku Bończyk. Była to realizacja dzielnicowego projektu 4. edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego.
Teraz, dzięki zwycięstwie w kolejnej edycji MBO, alejek pojawiło się więcej. Rada Dzielnicy Bończyk wywalczyła też w magistracie postawienie ławeczek przy nowo powstałych alejkach. W ramach 6. edycji MBO realizowany będzie projekt budowy oświetlenia istniejących alejek. Na Bończyku rodzi się więc do życia nowy park, miejsce odpoczynku mieszkańców, spacerów z czworonogami i wygodna droga do SP4.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)

























