fot.itvm.pl

Melomani, którzy w sobotni wieczór odwiedzili Mysłowicki Ośrodek Kultury, przenieśli się w podróż po słynnych dziełach Kalmana, Verdiego, Dvoraka, Straussa i wielu innych, znamienitych kompozytorów. Wyjątkowe, muzyczne i wizualne doznania, zapewnili artyści Sceny Kamienica Teatru Muzycznego z Wrocławia.

Scena Kamienica postawiła sobie za cel, już od samego początku istnienia, żeby prezentować również taki repertuar w Polsce nieznany. Wywodzący się z dzieł operetkowych i operowych, ale żeby pokazać publiczności, że jest jeszcze inny repertuar i być może za kilka lat, jak się spotkamy tutaj ponownie, publiczność będzie nucić także te utwory, które poznała na dzisiejszym koncercie – mówił Maciej Michałkowski, dyrektor artystyczny Sceny Kamienica

Publiczność wysłuchała popisowych arii, miłosnych duetów, toastów, węgierskich czardaszy i pieśni neapolitańskich. Wieczór uświetnili tancerze, którzy dali popis swych umiejętności. Tytuł koncertu nie bez powodu nawiązuje do opery i operetki – sobotniego wieczoru artyści udowodnili, dlaczego niektórym operetkom bliżej jest jednak do oper i odwrotnie.

Koncerty noworoczne, koncerty wiedeńskie nieustannie cieszą się popularnością. Nie brakuje melomanów, którzy przynajmniej raz do roku uczestniczą w takich muzycznych ucztach.

Tutaj w ośrodku kultury jest przyjemnie. Byłam już tutaj na innych koncertach. Jestem szczęśliwa, że mogłam tutaj przyjść ze znajomymi i posłuchać, popatrzeć – mówiła Alicja Sznajder

Przed mysłowiczanami kolejne okazje do spotkania z wiedeńską klasyką. W styczniu w Mysłowicach odbędą się: Wielka Gala Wiedeńska w hali MOSiR oraz Koncert Wiedeński na scenie MOK-u.