fot.arch.itvm.pl

Żywa szopka, choinka, gwiazdkowa poczta, baśniowy zakątek, iluminacje świateł. Rynek znów będzie miejscem Jarmarku Świątecznego i Mikołajek, które potrwają od 7 do 9 grudnia br. Stoiska kusić będą bożonarodzeniowymi ozdobami, stroikami, bibelotami, świątecznymi wiktuałami. Czas sprawunków, przedsmak nadchodzących świąt. Będzie Mikołaj, spektakle i wspólne kolędowanie.

Jarmark otwarty zostanie w piątek, 7 grudnia br., w samo południe. O godz. 15.00 mikołajowymi prezentacjami popisywać się będą uczniowie i maluchy mysłowickich szkół i przedszkoli. Kto wybierze się tego dnia na Rynek będzie mógł uczestniczyć w koncercie zespołu A.Y.A z udziałem Izabeli Tkocz, uczestniczki The Voice of Poland, oraz grupy wokalno-aktorskiej Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

W sobotę Rynek znów ożyje o godz. 12.00. Po występach przedszkolaków i uczniów szkół, zaplanowano warsztaty rzeźbienia w lodzie, które spotkają się zapewne z dużym zainteresowaniem. Dzień, oprócz zakupów, wypełnią występy mysłowickich chórów Familia i Millenium, które zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Również niedzielę wypełnią liczne imprezy. Prezentacjom przedszkoli i szkół towarzyszyć będzie zimowy koncert Ogniska Muzycznego “Amadeusz”. O godz. 15.30 rozpocznie się natomiast spektakl “W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, podczas którego odbędą się zabawy z bajkowymi postaciami. Na Rynek przyjedzie Mikołaj, który rozda dzieciom prezenty. Finałem będzie tradycyjnie wspólne kolędowanie z zespołem Jubilate Deo.

MOK postarał się o dodatkowe atrakcje. Będzie m.in. żywa szopka, baśniowy zakątek, gwiazdkowa poczta, fotobudka oraz degustacja świątecznych potraw w specjalnie przygotowanej strefie gastronomicznej.