Choć na ulicach miast pojawia się coraz więcej świątecznych ozdób i już niemal każdy odlicza czas do świąt, aura nadal jest bardziej jesienna niż zimowa. Mimo to MOSiR robi wszystko, by móc otworzyć plenerowe lodowisko w Parku Słupna. Jeśli tylko mróz dopisze, ślizgawka zostanie otworzona w Mikołajki, czyli już w najbliższy czwartek. Początek zabawy zaplanowano na godz. 16:00.

Pogoda niestety nam nie sprzyja i nie mamy niestety na to żadnego wpływu. jeśli chodzi o otwarcie chcemy rozpocząć od 6 grudnia tradycyjnymi Mikołajkami. Zrobimy wszystko, mam nadzieję że przez te dwie noce będzie na tyle mroźno, że uda się zamrozić taflę, by tę imprezę udało się spokojnie zorganizować. – mówi Karol Pawlik, dyrektor MOSiR Mysłowice

Mikołajkowa zabawa ma być dla wszystkich mysłowiczan, jednak jako że Mikołajki wzbudzają największą radość wśród dzieci, to właśnie z myślą o najmłodszych mysłowiczanach przygotowana zostanie większość zabaw i konkurencji.

mat. MOSiR

Będzie prawdziwy święty Mikołaj dla najmniejszych uczestników tej imprezy. Będą fajne, atrakcyjne konkursy. Będzie przejazd z elementami hokejowymi, z kijem hokejowym przez przeszkody. będą rozdawane prezenty, będzie możliwość przekazania prezentu najmłodszym, także będzie fajnych parę godzin atrakcji dla tych najmłodszych – mówi dyrektor MOSiR

Orientacyjny plan imprezy przedstawia się następująco:

  • 16.00 Powitanie Mikołaja. Gry i zabawy, konkursy.
  • 17.00 Mikołaj na tronie rozdaje prezenty.
  • 18.00 Tańce i animacje na lodzie z Mikołajem.

Od tego sezonu zmienią się, ale tylko trochę, zasady funkcjonowania miejskiej ślizgawki. Największą nowością będzie możliwość gry w hokeja.

Zasady tak naprawdę się nie zmienią. Lodowisko będzie bezpłatne dla mieszkańców. Godziny trochę się zmienią, będą one podane wkrótce, a związane to będzie z przerwą techniczną. Chcemy, by lód był jak najlepiej przygotowany dla uczestników ślizgawek. – mówi Karol Pawlik.

Jak zapewnia MOSiR, wszystkie szczegóły związane z funkcjonowaniem lodowiska będą na bieżąco publikowane.