Samodzielnie upiekły domowy chleb, przy akompaniamencie pianina śpiewały górnicze piosenki, a wreszcie zatańczyły w uroczych przebraniach – w taki sposób, w dzielnicy o wieloletniej, górniczej tradycji, przedszkolaki z P15 ugościły górników, wśród których znaleźli się także ich tatusiowie.
https://vimeo.com/246245173
Dzieci rozpoczęły świętowanie Barbórki już z samego rana – wyszły przed przedszkole przywitać górniczy pochód, który maszerował przez dzielnicę przy dźwiękach Orkiestry Dętej KWK Mysłowice-Wesoła. Maluchy pozdrawiały paradę zielono-czarnymi balonami.
Przed południem Kangurki, Tygryski i Puchatki zaprosiły przedstawicieli kopalni i swoich tatusiów-górników na uroczystą akademię. Częstowały przygotowanym przez siebie chlebem, swojskim smalcem i kiszonymi ogórkami. Goście mogli też zobaczyć w ich wykonaniu tańce zatytułowane „Górnik”, „Orkiestra górnicza”, „Trojak”, „Koziorajka”, „Górnicy robotnicy” i „Tańczące węgielki”. Nie zabrakło również kilku barbórkowych wierszyków.
Zarówno dzieci jak i goście śpiewali górnicze piosenki, a program artystyczny swoim występem urozmaicił zaproszony akordeonista.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)












