Od dziś w Filii nr 11 mysłowickiej biblioteki będzie można oglądać ekspozycję pełną refleksji o pamięci i przemijaniu. To efekt pracy dwóch fotografek, Gabrieli Bartosik i Anity Nowak.
„Wystawa „Dwugłos” to artystyczny dialog dwóch fotografek o odmiennych, lecz uzupełniających się wrażliwościach. Gabriela Bartosik i Anita Nowak zestawiają swoje prace, tworząc refleksję nad pamięcią, przemijaniem i materialnością wspomnień” – czytamy w opisie wydarzenia.
W procesie twórczym artystki wykorzystały stare fotografie i przedmioty, którym dzięki formie kolażu, eksperymentom i wykorzystaniu różnych technik fotograficznych nadały zupełnie nowe, poetyckie znaczenie. W efekcie powstała nastrojowa, pełna symboliki ekspozycja, ukazująca, jak z pozornie zapomnianych elementów można stworzyć świeżą i inspirującą narrację.
Wystawę można oglądać od 10 grudnia br. do 31 stycznia 2026 r. w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach przy ul. Mikołowskiej 40. Obowiązuje wstęp wolny.
Finisaż ekspozycji odbędzie się natomiast 29 stycznia o godz. 17.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)



