Oddali krew, dzieląc się tym samym życiem, a w podziękowaniu otrzymali świąteczne drzewko. We wtorek na mysłowickim Rynku odbyła się akcja zachęcająca mysłowiczan do tego, by honorowo oddawali krew oraz by zapisali się do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

 

Przyłączamy się do tej akcji. Ludzi, którzy oddają krew, chcemy wspomóc i na święta dajemy im choinki. – mówi Artur Sosiński, leśniczy z Leśnictwa Murcki

Krwi nie można zastąpić żadną inną substancją. Wśród mysłowiczan nie brakuje osób, które o tym wiedzą i chcą dzielić się życiem.

Krew jest potrzebna, ludzie potrzebują, szpitale czekają. Krwi ciągle brakuje, myślę że jak najwięcej ludzi powinno oddawać krew. Jest to dobry uczynek, który każdy z nas może zrobić dla kogoś drugiego. – mówił Waldemar, który oddał krew na Rynku.

Świąteczną akcję zachęcającą do oddawania krwi przeprowadziły w Mysłowicach Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej oraz Lasy Państwowe. Oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic było można od godz. 11:00 do godz. 16:00.

Jest to kontynuacja akcji z poprzednich lat”choinka za krew”. Choinki są z terenów z plantacji choinkowych Lasów Państwowych. To nie są choinki wycinane z młodników ani drzewostanów hodowlanych, tylko z plantacji choinkowych, które najczęściej są zlokalizowane pod liniami wysokiego napięcia. – mówi Artur Sosiński

Przy okazji na mysłowickim Rynku swoją akcję społeczną przeprowadzili policjanci z mysłowickiej komendy. Funkcjonariusze przypomnieli mieszkańcom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Na chwilę obecną nie ma takiego obowiązku, by stosować elementy odblaskowe w terenach zabudowanych. Natomiast dla własnego bezpieczeństwa, dla jego poprawy, zalecamy stosowanie tych elementów. Warto je przywiesić czy to przy torebce, czy przy kurtce, bo to znacznie poprawia naszą widoczność. – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej komendy policji