Kilkuset uczniów i przedszkolaków punktualnie o 10:00 zasiadło do stoliczków, kredek i kartek. Pobijali rekord w jednoczesnym kolorowaniu wizerunku Sznupka, czyli maskotki śląskiej policji. Ta wspólna inicjatywa, do której dołączyło 13 mysłowickich szkół i przedszkoli, to element profilaktycznej akcji “Bezpieczni w drodze”.

Mysłowiccy policjanci regularnie odwiedzają placówki z terenu naszego miasta, żeby uczyć i przypominać najmłodszym, jak powinni zachowywać się na drodze.

– Akcja ta ma na celu promowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci oraz przekazywanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – przybliża sierż. Damian Sokołowski, rzecznik prasowy mysłowickiej komendy policji.

Razem z policjantami odwiedziliśmy przedszkole nr 8. Mundurowi zrobili krótki przegląd Sznupków pokolorowanych przez najmłodszych oraz wysłuchali piosenek o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Przedszkolaki zasady zachowania na przejściu dla pieszych znają śpiewająco!

– Czerwone światło stój, zielone światło idź, na żółtym świetle zawsze czekaj, tak już musi być – śpiewały dzieci.

Po prezentacji plastycznych prac i występie przyszedł czas na profilaktyczną pogadankę. Mundurowi sprawdzili, czy dzieci wiedzą, co oznaczają poszczególne kolory sygnalizacji świetlnej, na jaki numer dzwonić w razie zagrożenia czy to, jak poprawnie przechodzić przez drogę.

– Trzeba się rozglądać i podnieść rękę (…) Trzeba zobaczyć jeszcze, jakie jest światło i czy coś nie jedzie – opowiadają przedszkolaki.

Rekord kolorowanych jednocześnie Sznupków został pobity, oby dzięki profilaktyce liczba wypadków na drogach również była rekordowo… niska.