fot.MOSiR

Czas świąt to moment szczególnej życzliwości i otwartości serc. Wigilia i Sylwester na lodowisku w Parku Słupna będą doskonałą okazją do okazania dobroci przy okazji czerpania frajdy z zabawy na miejskiej ślizgawce. Odbywać się tam będzie zbiórka pieniężna, której adresatką jest mała mysłowiczanka, Ola Mamoń.

W te szczególne w roku dni, 24 i 31 grudnia każda osoba, która odwiedzi lodowisko, będzie mogła wspomóc leczenie i rehabilitację dziewczynki. W jaki sposób? Otóż pieniądze za wypożyczenie łyżew wrzucać będziemy do specjalnej puszki, która zostanie ustawiona przy kasie.

– Drodzy Mysłowiczanie już nie raz pokazaliście, że macie wielkie serca, że pomaganie to dla Was chleb powszedni. W tych dniach liczymy na to, że lodowisko na Słupnej będzie pękało w szwach a w puszce braknie miejsca na Wasze wpłaty – czytamy na stronie MOSiR.

Ola od 5 miesiąca życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA – nieuleczalną chorobę, która przejawia się postępującą utratą funkcji mięśniowych. Zawsze prowadzi do niepełnosprawności, a wśród najmłodszych dzieci bardzo często do przedwczesnej śmierci na skutek niewydolności oddechowej. Dziewczynka jest dzieckiem, które potrafi czerpać z życia radość i które tą radość potrafi również dawać, jest bardzo towarzyska i inteligentna, niestety choroba nie pozwala jej samodzielnie usiąść ani chodzić. Ze względu na ograniczoną możliwość samodzielnego poruszania się, Ola wymaga całodobowej opieki. Poddawana jest również regularnie rehabilitacji. Korzysta ze sprzętu specjalistycznego, który zapewnia jej możliwie najlepszy komfort życia.