fot.arch.itvm.pl

W mysłowickim schronisku Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami na swoje nowe domy czeka grono uroczych szczeniaków. Pieski są zdrowe i gotowe do opuszczenia schroniska. Na widok ich małych pyszczków i wciąż nieporadnych ruchów wielu osobom mocniej zaczynają bić serca i rodzi się chęć przygarnięcia czworonożnego przyjaciela pod swój dach – jednak potencjalny opiekun musi sobie zdawać z tego sprawę, że adopcja szczeniaka wiąże się z odpowiedzialnością i opieką nad żywą istotką przez kolejne długie lata – przypomina dyrekcja schroniska.

Nuka, Lemo, Gute, Flora, Fafel, Dafne, Lili, Trex, Baster i Fibi to śliczne, malutkie kundelki. Jak to psiaki w ich wieku – każdy z nich sika, załatwia swoje potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie, gryzie i niszczy różnego rodzaju przedmioty. Ponadto każdy jest absorbujący, wymaga sporo uwagi ze strony człowieka, konsekwencji, cierpliwości i czasu.

Okres szczenięcy to najważniejszy okres w życiu psa. To czas socjalizacji, to właśnie wtedy maluch poznaje świat i uczy się w nim funkcjonować. Jeżeli socjalizacja zostaje zaburzona to odbija się to w przyszłości na całym życiu psa i relacji człowiek- pies, pies- pies.

Świadomych obowiązków, potencjalnych nowych opiekunów szczeniaków, schronisko zachęca do uzupełnienia ankiety adopcyjnej.

Podpisując umowę adopcyjną potencjalny opiekun wyraża zgodę na wizytę poadopcyjną. Po adopcji potencjalny opiekun musi liczyć się z tym, że pies nie może z dnia na dzień zostać sam w mieszkaniu na 8h. Zawsze prosimy potencjalnego opiekuna, aby po adopcji zorganizował sobie kilka dni wolnego i spędził czas z psem, aby ten miał możliwość zaufania człowiekowi i przyzwyczajenia się do nowego otoczenia. – czytamy w komunikacie schroniska

Ankieta jest dostępna pod poniższym adresem:

https://bit.ly/2Vf1atp