Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Katowicach wzbogaciło się o osiem nowych solarisów. Autobusy wyjadą na trasy aglomeracji na początku 2014 roku. Z kolei z zakupów planowanych przez PKM w przyszłym roku skorzystają również Mysłowice, gdyż jak zapowiadają przedstawiciele spółki, część nowego taboru będzie obsługiwała trasę Katowice – Mysłowice.
– W chwili obecnej trwają przygotowania techniczne autobusów, montowane są kasowniki, wgrywana jest lista przystanków oraz trwają ogólne prace przygotowawcze – informuje Paweł Cyganek, dyrektor ekonomiczno-finansowy w katowickim PKM.
Niskopodłogowe, klimatyzowane solarisy o długości 15 metrów pomieszczą około 135 pasażerów. Niestety nadal będą mało proekologiczne, gdyż w standardzie kupowanych przez PKM pojazdów nadal jest olej napędowy.
W kwietniu przyszłego roku , PKM odbierze następne pięć solarisów, a kolejne pięć w czerwcu. Zastąpią one wysłużone ikarusy, których na stanie PKM ma jeszcze 45 sztuk.
W kwietniu przyszłego roku , PKM odbierze następne pięć solarisów, a kolejne pięć w czerwcu. Zastąpią one wysłużone ikarusy, których na stanie PKM ma jeszcze 45 sztuk.















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)


