Chciałbyś poczuć klimat królewskiego dworu i dowiedzieć się, jak bawiono się przed wiekami? Jeśli odpowiadasz twierdząco, koniecznie wybierz się na Bal Historyczny, jaki 4 stycznia odbędzie się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Brzęczkowicach.

O wierne oddanie charakteru epokowego balu zadba dobrze już znany nie tylko w Mysłowicach Zespół Muzyki Dawnej Canta. Podczas balu każdy z tańców będzie poprzedzony nauką nieskomplikowanych kroków.

Goście balu, na którego wstęp nie wiąże się z opłatą , będą mili widziani w historycznym przebraniu, jednak nie jest ono obowiązkowe.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Można się zaopatrzyć w strój historyczny, ale jeśli ktoś nie ma takiego, to można się ubrać odświętnie i przyjść chociażby z ciekawości. Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów, wystarczy 4 stycznia na godzinę 17:00 przyjść do szkoły. Wstęp na bal jest bezpłatny, ale gorąco zachęcam do zabrania pieniędzy, które będzie można wrzucić do puszki, gdyż podczas bali będziemy zbierać środki na leczenie Leny Sumy, która choruje na nowotwór – mówi Kinga Chojnowska z Zespołu Muzyki Dawnej „Canta”

Podczas balu podjęta zostanie próba bicia rekordu Mysłowic w tańczeniu skocznej i radosnej „Belgijki”. Również rozstrzygnięty zostanie konkurs na Najpiękniejszy Zamek Trójwymiarowy. Jak co roku organizatorzy przewidują specjalne niespodzianki dla dużych i małych, odbędzie się także konkurs na najpiękniej tańczącą parę.

O Balu Historycznym w programie Gość itvm opowiadała Kinga Chojnowska, prowadząca Zespół Muzyki Dawnej Canta: