W ramach „Wakacji z MOK-iem”, czyli cyklu zajęć dla dzieci prowadzonych w różnych filiach Mysłowickiego Ośrodka Kultury, odwiedzą nas aktorzy Teatru Żelaznego. Na to wydarzenie zapraszamy jednak także dzieci, które nie korzystają z naszej oferty wakacyjnej.
Teatr Żelazny, renomowany zespół artystów z Katowic, który przyjeżdża do nas regularnie i zawsze pozytywnie zaskakuje, będzie u nas gościć już w najbliższą środę 17 lipca.
– Pamiętamy niezwykle dynamiczną i prześmieszną „Pchłę Szachrajkę”, która podbiła serca dzieci z mysłowickich przedszkoli i szkół. Tym razem po raz pierwszy na naszej scenie artyści pokażą „Różowego Kapturka”. Nie czerwony, lecz różowy… i trochę na opak. Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce? To będą zupełnie inne i nowe przygody znanej bohaterki! – opowiada Katarzyna Grobelna z Działu Imprez i Animacji Kultury MOK-u.
Będziemy świadkami castingu na Kapturka, pokonania Wilka przez Babcię, wypuszczenia zwierząt z ZOO i pogoni za Wilkiem. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno zabawnych gagów, jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”. Przedstawienie z interakcją z publicznością.
Spektakl odbędzie się w MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7. Bilety: 10 zł/dziecko, 12 zł/osoba dorosła. Więcej o teatrze przeczytacie na stronie www.teatrzelazny.pl.
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













