Ratownicy górniczy z Mysłowic zdobyli II miejsce w Centralnych Zawodach Ratownictwa Górniczego.
24 i 25 września w Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu odbyły się zawody ratownictwa górniczego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zawody podzielone były na cześć teoretyczną i praktyczną. Zawierały m.in. test wiedzy, udzielanie pierwszej pomocy, symulowanie akcji ratowniczej zawałowej i pożarowej, ratowanie życia ludzkiego oraz konkurencje mechaników kontrolujących przyrządy pomiarowe oraz sprzęt ratowniczy.
I miejsce zajął Węglokoks kopalnia Bobrek, II miejsce PGG S.A oddział KWK Mysłowice-Wesoła, a III miejsce Tauron Wydobycie. Mysłowice reprezentowała drużyna ratownicza w składzie: Adrian Ostrowski, Tomasz Sitko, Dawid Paździor, Daniel Bernacki, Kamil Skrobek, Kuba Bieroński, Marcin Klanowski, Jarek Malinowski, Piotrek Sobota, Andrzej Brzozowski i Szymon Lukasek.
Tekst i zdjęcia: materiały prasowe
















![Pijany kierowca stwarzał zagrożenie na A4. Miał prawie 2,6 promila alkoholu [fot. archiwum ITVM]](https://itvm.pl/wp-content/uploads/2025/02/policja-218x150.jpg)













